середа, 24 червня 2026 р.

"І полетіла в небо квіткою..."

 З тугою та болем у серці сприйняли звістку, що відійшла у вічність Лідія Миколаївна РАДЬКО - добра, щира, справедлива, талановита жінка, активна учасниця нашого бібліотечного клубу за інтересами "Квітучий сад".

Лідія Миколаївна була знана в місті квітникарка та вишивальниця. Її життя було сповнене любові до краси. У вправних, натруджених руках оживали вишиті полотна: рушники, серветки, картини, портрети простих людей і відомих поетів та письменників. Навколо її оселі розквітали дивовижні квіти, якими вона радувала охтирчан до самих приморозків, бо вони були вирощені з турботою, добрим серцем і людським теплом. Вона вміла ділитися красою.

На засіданнях "Квітучого саду" завжди були квіти від пані Ліди або вишиті роботи. Особисто нашій бібліотеці Лідія Миколаївна подарувала портрет Тараса Шевченка, який сама вишила з фото поета.

Ця справжня мудра, сильна, мужня Жінка назавжди залишиться глибокою шаною і щирою вдячністю в наших спогадах і душах. Вона все життя несла у цей світ добро, затишок, красу, щире слово.

Її праця, творчість, любов до рідної землі житимуть у квітах, які продовжать квітнути у її вишивках. 

Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким Лідії РАДЬКО. Разом із Вами сумуємо та схиляємо голови у скорботі...

Царство небесне та вічна пам'ять Жінкі- трудівниці...

Всі хто знав, Лідію Миколаївну, згадайте добрим словом і помоліться за упокій її душі.

Пам'ятаємо...Спочивайте з миром... 



вівторок, 23 червня 2026 р.

"Природа і містика в купальських традиціях"

 Купальський день завжди приходить на гостини з ароматом лугових трав, тихим шепотом літа, золотавим сонцем та вірою в маленькі дива. Він пахне м'ятою, мелісою, липовим цвітом, ромашкою, польовими квітами й теплими спогадами. Саме таким ароматним, світлим і по-справжньому українським видався сьогоднішній день, коли разом із колежанками провели захід до свята Івана Купала, яке відзначаємо з 23 на 24 червня.

Кожна представлена локація була особливою, сповненою народних традицій і щирого людського тепла. А от на нашій - бібліотеки-філії №3 КЗ "Охтирська публічна бібліотека" Охтирської міської ради, гостей зустрічали цілющі трави - скромні дари природи, які здавна цінували наші предки. У невеличких букетиках зібралися всі пахощі літа, сонце луків і мудрість поколінь, що передавали знання про трави від матері до доньки, від бабусі до онуків.

Поряд вабив всіх своїм ароматом запашний бібліотечний чай, заварений з любов'ю та силою українських традицій. Здавалося, що в ньому настоялися не лише запашні трави, а і добрі слова, щирі розмови, затишок і гостинність. Люди зупинялися, куштували чай, цікавилися рослинами, ділилися власними спогадами та рецептами. І в такі моменти розумієш: бібліотека це не лише про книги. Це про зустрічі, живе спілкування, про традиції, які знаходять своє місце в сучасному житті.

Свято Івана Купала нагадує нам про красу рідної землі, про гармонію людини з природою, про те, як важливо берегти те, що дісталося нам у спадок. І сьогодні було особливо приємно бачити зацікавлені очі, усмішки та щире бажання присутніх  доторкнутися до традицій та звичаїв українського народу.

Дякуємо всім, хто завітав на наше свято. Нехай аромат літніх трав ще довго зігріває Ваші душі, до наступного року, а духмяний бібліотечний чай буде для Вас як теплий відблиск купальського вогню.

Сьогодні серед польових квітів, запашних трав, живого спілкування і книжкових сторінок оживали купальські традиції, нагадуючи кожному: українська культура живе доти, доки ми бережемо її у своїх серцях.

Зі святом Івана Купала! Нехай літо буде щедрим на добро, здоров'я, спокій, мир і світло!























































понеділок, 22 червня 2026 р.

"Пам'ять заради майбутнього"

 22 червня - День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні. День, коли чорне крило Другої світової торкнулося мільйонів людських доль...

Бібліотека-філія №3 КЗ "Охтирська публічна бібліотека" Охтирської міської ради вшановує пам'ять тих днів історичною вітриною "Пам'ять заради майбутнього".

Минають роки, але не стихає біль за тими, хто не повернувся з полів бою, хто загинув у вогні війни, хто втратив рідних, дім і мирне життя. 

Ми схиляємо у скорботі голови перед світлою пам'яттю всіх жертв Другої світової війни та дякуємо поколінню воїнів сьогодення за мужність, стійкість, незламність.

Пам'ять про минуле - це наш обов'язок перед тими, хто віддав своє життя заради майбутнього. Нехай ніколи не згасне в серцях вдячність, а над українською землею завжди панує мир!

Пам'ятаємо! Шануємо! Не забуваємо!














середа, 10 червня 2026 р.

"Василь ШКЛЯР: чорний ворон української прози"

 10 червня українська літературна спільнота вшановує 75-річчя від дня народження Василя ШКЛЯРА - одного з найвідоміших сучасних українських письменників, якого часто називають "батьком українського бестселера".

Бібліотека-філія №3 КЗ "Охтирська публічна бібліотека" Охтирської міської ради підготувала для користувачів літературний бенефіс "Василь ШКЛЯР: Чорний ворон української прози", з нагоди ювілею автора.

Його твори - це не просто проза. Це жива пам'ять про Героїв і події, які формували українську націю. Це захопливі історії про мужність, честь, боротьбу за свободу та любов до рідної землі. Романи "Чорний ворон, "Маруся", "Характерник" стали справжніми подіями в українському літературному житті та знайшли тисячі вдячних читачів.

Слово Василя ШКЛЯРА надихає берегти національну пам'ять, цінувати власну історію та вірити в силу українського духу.

Запрошуємо до бібліотеки ознайомитися з творчістю письменника та відкрити для себе сторінки його захопливих та глибоких творів.

З ювілеєм, авторе!







четвер, 4 червня 2026 р.

"ДІТИ, які ніколи..."

 4 червня - День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

Вони мали жити, мріяти, радіти...

Діти не повинні ставати жертвами війни...

Дитячі голоси не повинні замовкати через зброю...

Кожна дитина заслуговує на життя, а не на війну...

Вони не догралися, не довчилися, недочитали, недолюбили, не дожили...

Їхні мрії обірвала війна, та пам'ять про них жива...

Голоси дітей у наших серцях назавжди...

Світла пам'ять дітям, які стали янголами через війну...

ПАМ'ЯТАЄМО.  СХИЛЯЄМО ГОЛОВИ У СКОРБОТІ.







понеділок, 1 червня 2026 р.

"Король чарівних ароматів"

 На початку літа, до речі вітаємо сьогодні  всіх з його першим днем, природа дарує нам одну з найкрасивіших і найзапашніших квіток - жасмин. Погляньте, його білосніжний цвіт так і манить своїм п'янким ароматом, а ще - символізує чистоту, красу, щирість і душевну гармонію.

Бібліотека-філія №3 КЗ "Охтирська публічна бібліотека" Охтирської міської ради, пропонує переглянути інформаційну викладку періодичних видань про цю дивовижну рослину. Ви дізнаєтеся цікаві факти про жасмин, його історію, легенди, корисні властивості та інші цікаві факти.

Недарма жасмин називають королем чарівних ароматів. Його квіти надихали до творчості поетів і художників, ставали символом ніжності, витонченості та природної краси.

У Олени ТЕЛІГИ, української поетеси, вірш "Весняне" починається саме з опису цієї рослини - "Розцвітають кущі жасмину,

Грає сонце в височині!".

Запрошуємо завітати до нашої бібліотеки та разом поринути у ніжний, квітковий аромат літа! Нехай кожен Ваш день буде наповнений красою, як жасминовий цвіт.

Жасмин квітне лише кілька тижнів, але його аромат залишається у пам'яті до наступного літа!










субота, 30 травня 2026 р.

"Трійця: духовність, обряди, пам'ять!"

 Свята Трійця приходить до нас із пахощами любистку, м'яти, шелестом молодого кленового листя та тихою молитвою про мир і добробут рідної землі. Для українців Трійця завжди була особливим святом.

Бібліотека-філія №3 КЗ "Охтирська публічна бібліотека" Охтирської міської ради, як берегиня народної пам'яті, з особливою шаною зберігає і популяризує українські звичаї і традиції та пропонує до перегляду виставку-інсталяцію "Трійця: духовність, обряди, пам'ять".

Здавна, напередодні Трійці, наші предки прикрашали оселі зеленим гіллям, запашними травами та польовими квітами. Кожна рослина мала своє символічне значення: м'ята - дарувала спокій, любисток - оберігав родину, а кленове гілля символізувало життєву силу та оновлення. Недаремно ці дні називали Зеленими святами - святом розквіту природи, єднання людини з навколишнім світом і подяки за щедрість землі.

 На свято Трійці за святковим столом  збиралися покоління однієї родини, згадували предків, ділилися добрими новинами, бажали здоров'я, миру та злагоди. Саме такі традиції формували і формують міцний духовний зв'язок між поколіннями.

У це світле свято бажаємо всім миру, душевної гармонії та Божого благословення. Нехай зелень Трійці принесе у Ваші домівки добробут, надію та віру в щасливе майбутнє України. 

Зі святою Трійцею! Нехай у серцях кожного українця панують любов, добро та світло!