У сучасному Києві головна вулиця простора й красива,- Хрещатик. Ліворуч від неї, як іти в бік Дніпра, на високій кручі, яка зветься Володимирською гіркою, височіє скульптурна постать людини з великим хрестом у руках, постать князя Володимира Великого. Хрест цей видно здалека, він ніби осіняє усе навкруги - і теплоходи, які пропливають по Дніпру, і задніпрову далечінь, і широку панораму лівобережної частини міста, яке продовжує рости і ширитися.
Ніби через віки, хреститель України-Русі давньоукраїнський князь Володимир благословляє нащадків тих, кого він понад тисячу років тому привів до Християнства. Того літнього дня 988 року на заклик свого князя , вузьким яром поміж двох круч ішло до Дніпра багато людей - мешканців Києва. "Якщо не з'явиться хто завтра на річці,- попередив князь,-... то мені той противником буде." Цілими сім'ями йшли багаті й бідні, з дітьми й немовлятами на руках. А на березі, при впадінні Почайни в Дніпро, їх зустрічав князь Володимир і грецькі священники. Під проголошення молитв за їхнім знаком ступили кияни у води ріки. Люди йшли на це з радістю, бо вірили, що "якби се не було добре, князь і бояри сього б не прийняли"-так зазначено в літописі.
Промайнули роки, змінилося все, і ось саме в ці літні чудові дні, ми з Вами з великою радістю, як у ті далекі часи, відзначаємо величне свято - ювілей 1025 років Хрещення Київської Русі. Що для нас це свято? Це віра, віра в себе, в Бога, в ближнього, це надія, надія на краще майбутнє нашого життя і нашої держави, та любов, любов до всіх і всього. Хочеться, щоб цей день та інші історичні події, завжди пам'ятали ми та наші діти, онуки, щоб у своїх серцях ми його зберегли як частинку святині, яку нам заповів князь Володимир.
З нагоди свята наша бібліотека представила на огляд користувачів книжкову виставку під назвою "Душевного причастя-світлий шлях". Кожен охочий із користувачів бібліотеки зміг ознайомитися із представленою літературою та поринути у ті далекі та незнайомі часи князя Володимира Великого, а також душею доторкнутися до духовного та Божого.