субота, 28 листопада 2015 р.

Скотилася гірка сльоза Україні на щоку..."

      Голодомор 1932-1933 років -  це чорна сторінка в історії нашого народу, - безпрецедентний злочин сталінської тоталітарної системи проти українського народу, який спричинив національну катастрофу. Конфіскацію продовольства комуністичний режим застосував як зброю масового знищення населення. За оцінками дослідників, втрати від голоду становили від 7 до 10 млн. осіб, понад третина них - діти.
Про цю трагедію України ще з 1933 року знали і писали на Заході. Конгрес США у 1988 році офіційно визнав голодомор геноцидом українського народу. До такого ж висновку прийшла також Міжнародна комісія юристів. Однак у радянський період про голод офіційно і не згадували. Робилися навіть спроби заперечити чорну сторінку вітчизняної історії.
     Вперше проблема голодомору об'єктивно була висвітлена лише у 1992-1993 роках, вже у Незалежній Україні.
    Голодомор 1932-1933 років — це глибока рана в душі українського народу. Скільки болю, мук, жаху, брехні зазнав наш народ. Духовно-моральний стан сучасного українського суспільства свідчить про те, що голодомор був засобом для винищення, упокорення всього українського селянства, насадження йому бездуховності та німої рабської покори. Вороги нашого народу спочатку нищили душу народу, внутрішні храми людей, а згодом духовні храми — християнські святині народу.
   Щоб згадати ті жахливі часи та помолитися за невинно страчених людей, 25 листопада 2015 року у стінах нашої книгозбірні відбулося чергове засідання жіночого клубу "Квітучий сад", темою засідання стала тема Голодомору 1932-1933 рр. - "Згадаючи - помолимось..." Також на огляд користувачів філії була представлена виставка -реквієм "Скотилася гірка сльоза Україні на щоку..."

















"

субота, 21 листопада 2015 р.

"Очима болю, відлунням в серцях"

  2014... Все починалося мирно, із студентських протестів за Європейську інтеграцію. Потім був розгін студентського Майдану. Саме він і спровокував повстання всього українського народу проти діючої влади. Все було нібито мирно, до першого пострілу, до першої крові, до першої жертви Майдану Сергія Нігояна. Це був тільки початок, а потім була - НЕБЕСНА СОТНЯ...
  Президент України Петро Порошенко підписав Указ про відзначення щорічно 21 листопада Дня Гідності та Свободи.
   З цієї нагоди до вашої уваги пропонуємо для перегляду поличку-пам'ять "Очима болю, відлунням в серцях..."
   Революція Гідності сколихнула всю країну, показала справжній патріотизм українського народу.
                                     СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!