вівторок, 24 грудня 2024 р.

"Хай Різдво у Вашу хату принесе добра багато!"

 Різдво Христове - велике зимове свято любові та надії, яке шанобливо відзначають у колі родини і дотримуються усіх традицій цього дня. Відзначається 25 грудня, як і в усіх інших країнах, що відзначають нерухомі свята за григоріанським і новоюліанським календарем. 

Бібліотека-філія #3 КЗ "Охтирська публічна бібліотека" запрошує усіх бажаючих на бібліо-гостини "Хай Різдво у Вашу хату принесе добра багато!" В Україні існує чимало традицій святкування Різдва Христового. Завітайте до нашої бібліотеки та дізнайтеся! А ми Вам заколядуємо та пригостимо смачною кутею з узварчиком!

"Такий вечір настає щороку. Ви точно можете його відчути, видобути з пам’яті, відтворити якусь деталь-дрібничку. Якщо просто заплющите очі...

Особливий вечір має свій неповторний дух: бабиної та дідової хати, смереки, що виблискує посеред світлиці сріблястим дотиком насиченого узвару, пісних голубців і грибної юшки...

Вечір, який ніхто з нас не сплутає з іншим, має неповторний смак.

Вечір можна відчути на дотик, він як намистини-зернини на вервиці, яку відмовляла бабуся. На дотик той вечір, як сніпок сін, дідух, як оксамитова спинка кота.

Особливий вечір можна відчути на слух. Ось дід промовляє молитву, в унісон шелестить губами бабуся. А за столом тихо і спокійно. Весь світ завмирає в передчутті дива...

А після вечері колядують усі: дорослі і малі. Неважливо чи за родинним столом, чи в дорозі, чи на самоті. Коляда лунає!

Бо Святий вечір! Бо народжується Син Божий".

(З оповідання Тетяни Новацької-Тітаренко "Тихі сліди")

 З прийдешніми!

 З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

 Миру, добра, злагоди!

















четвер, 19 грудня 2024 р.

"Ювілейні дати"

 19 грудня святкує свій ювілей, 65-річчя від дня народження, Марія МАТІОС.

Марія Василівна Матіос - народилася 19 грудня 1959 року в с.Розтоки Путильського району Чернівецької області. Українська письменниця та політична діячка.

Бібліотека-філія #3 КЗ"Охтирська публічна бібліотека" представляє до уваги виставку-подію "Феномен літературного слова Марії Матіос". В нашій книгозбірні ви зможете відкрити для себе літературне слово пані Марії, а хто вже знайомий - насолодитися новинками, наприклад - новою драмою авторки - "Мами", яка свідчить про справжню силу жінки.

На сьогодні Марія Матіос є автором 7 збірок поезій і 19 книг прози. Для її поезій притаманне органічне відчуття колориту рідного буковинського краю, вміння по- своєму сказати про минуле і сучасне народу, передати стан людської душі. Якнайкраще свій талант Марія Василівна проявила у прозі - саме прозові твори прославили письменницю в Україні і далеко за її межами. Вона є переможницею численних літературних премій, зокрема Шевченківської премії з літератури (2005), "Коронація слова" (2007) та Книги року ВВС (2008). Народна депутатка України VII скликання ( партія УДАР), VIII скликання (БПП).

Пані Марія говорить: "У мене багато книжок, вони всі різні, але їх об'єднує те, що я люблю історію в людині й людину в історії. Я як письменник хочу вчити людей любити, а не ненавидіти. Я хочу, щоб люди були людянішими...".

Щирі вітання надсилаємо письменниці!

Здоров'я та творчих здобутків!










субота, 14 грудня 2024 р.

"Пам'ять про Чорнобиль..."

 26.04.1986 року - сталася найстрашніша в історії людства техногенна катастрофа - аварія на Чорнобильській АЕС.

Наслідки цієї аварії ми відчуваємо й донині, але неможливо навіть уявити, якими б вони могли бути, якби не самовідданість людей - ліквідаторів цієї катастрофи.

Бібліотека-філія #3 КЗ "Охтирська публічна бібліотека" сьогодні вшановує всіх ліквідаторів книжковою виставкою- пам'яттю. Запрошуємо всіх долучитися до перегляду.

14.12.1986 року - це день, коли було закінчено будівництво саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. У 2006 році Указом Президента України, було засновано 14 грудня - День ліквідатора аварії на ЧАЕС.

У цю дату згадують усіх, хто ризикуючи своїм життям і здоров'ям, зберіг нам майбутнє, а також тих, кого, на жаль, уже немає серед нас. Ліквідатори врятували Україну і світ від ядерної катастрофи.

Сьогодні ми виражаємо щирі слова подяки та шануємо всіх ліквідаторів за їх мужність, а також схиляємо голови, пам'ятаючи про померлих. Наш обов'язок - не забувати подвиг, який здійснили ліквідатори ціною власного життя. Хай залишиться в минулому й ніколи не повториться жах Чорнобильської катастрофи.

























субота, 7 грудня 2024 р.

"Де жінка, там і хустка!"

                                                                                                "Ой, хустино, хустиночко!..

                                                                                                  Мережана, шита"

                                                                                                                      Т.Г. Шевченко

7 грудня відзначають Всесвітній день української хустки - потужного оберега в усі часи та всіх поколінь. Свято з'явилося зовсім нещодавно але вже набуло неабиякої популярності.

Бібліотека-філія #3 КЗ "Охтирська публічна бібліотека" сьогодні радо зустрічає своїх відвідувачів в українській хустці та пропонує до перегляду народознавчий мікс "Де жінка, там і хустка!".

День української хустки почали відзначати з ініціативи групи громадських діячів, акторок та успішних жінок України.

7 грудня 2019 року вінницькі активістки розпочали святкування дня, присвяченого українській хустці. Започаткували свято, щоб об'єднати жінок різних професій, віку та національності задля збереження українських традицій. Адже здавна в українських родинах оберегом, символом любові та злагоди слугувала саме хустка.

Хустка об'єднувала жіночі покоління та передавалася від матері до доньки. Раніше жінки та дівчата носили її впродовж року. За кольором, тканиною та способом зав'язування можна було дізнатися заміжня дівчина чи ні. Колір та візерунок хустки підбирали відповідно до нагоди. На свята - яскраві, у будні - стримані й однотонні.

Із нагоди нового свята українки у різних країнах світу започаткували флешмоб у соцмережах #Зроби_фото_з_хусткою, до якого, як бачите з фото, долучилися і працівники нашої філії.

Тож нехай цей день наповниться гордістю за наше коріння.

Нехай українська хустка стане вашим оберегом, що в усі часи зігріє серце та душу.

Хай краса традицій надихає вас щодня, а українська хустка як оберіг красивої долі минулих поколінь є неодмінним атрибутом на шляху до ПЕРЕМОГИ.











субота, 23 листопада 2024 р.

"День пам'яті жертв Голодоморів"

 "Так пахне хлібом, дуже пахне хлібом, мамо!

У хаті де холодна та порожня піч.

- І вчора пахло ним точнісінько, так само.

Гострив хтось косу, насувалась ніч.

- Ходімо мамо, в поле разом із женцями,

Собі нажнемо жита, зв'яжем у снопи.

Намелем борошна та будем з буханцями.

- Сніги лягли на поле, доню, потерпи.

- А хто з косою ходить біля хати, коли негода й вітер завива?

Мовчить... пішла у вічність мати.

Голодомор - страшні його жнива..."

Україна пам'ятає та схиляє голову в скорботі...













вівторок, 19 листопада 2024 р.

"Толерантність - вимога сьогодення!"

 16 листопада увесь світ відзначає Міжнародний день толерантності.

Що є толерантність, запитаєте Ви?

Толерантність – це повага,, підтримка, прийняття, розуміння, доброзичливість, чуйність.

Толерантність різнобарвна як веселка. Головний аспект толерантності - усвідомити кожному з нас, що всі люди різні, але рівні!

Бібліотека-філія #3 КЗ "Охтирська публічна бібліотека" разом з учасниками клубу за інтересами "Квітучий сад" провели годину спілкування "Толерантність - вимога сьогодення", під час якої присутні згадали історію цього дня, походження, сутність та значення самого слова толерантність. А ще - переглянули відеоматеріал щодо толерантних відносин в суспільстві.

Взаємоповага, доброта, мудрість, цінування унікальності інших - ось головні правила толерантності. Присутні висловлювали свої думки чи ж існує ж таки толерантність в нашому сьогоденні і як сприймається іншими? 

Відповідь є - існує! 

Щиро бажаємо всім бути люблячими, добрішими, стриманішими, терпимішими і світ обов'язково віддячить Вас!

Будьмо толерантними!



















середа, 13 листопада 2024 р.

"Літературні дати"

 135 років тому, 13 листопада на хуторі Чечва (тепер с. Грунь Сумської області), народився наш земляк, письменник, гуморист, впевнений у тому, що саме сміх може зцілювати людину від недуг, - Остап Вишня.

Бібліотека-філія #3 КЗ "Охтирська публічна бібліотека" з нагоди ювілейної дати письменника пропонує до уваги користувачів виставку-персоналію "З гумором по життю!".

Остап Вишня (Губенко Павло Михайлович) - блискучий майстер гумористичних оповідань, фейлетонів, шаржів. Творець нових літературних жанрів - нарису - усмішки, гумористичного портрета. Улюблений народом автор збірок "Вишневі усмішки", "Зенітка", "Мисливські усмішки".

Життя українського селянства, його біди і кривди, мудрість, самоіронію та гумор - все це Остап Вишня висвітлював у своїх творах.

Запрошуємо до бібліотеки на перегляд виставки. Завітайте, візьміть твори автора та насолодіться "по-вишневому" справжнім, гумористичним словом майстра. До речі, наш активний читач пан Олександр, вже відвідав бібліотеку та взяв з собою почитати саме збірку творів Остапа Вишні.






















середа, 6 листопада 2024 р.

"Запрошуємо до читання!"

 Друзі! Поспішаємо поділитися з Вами чудовою новиною. Книжкові полиці нашої книгозбірні поповнилися новими, цікавими, українськими, літературними виданнями! Насамперед вражає якість та актуальність нової літератури. У відборі книг були враховані всі інформаційні потреби сучасного користувача.

 Отже, бібліотека-філія #3 КЗ "Охтирська публічна бібліотека" запрошує ознайомитися читачів з літературними новинками. Впевнені, що вони знайдуть своїх поціновувачів та будуть їм корисними. Допоможуть у відродженні української культури, духовному зростанні та просто принесуть задоволення від прочитаного.

Завітайте!
















пʼятниця, 18 жовтня 2024 р.

"Стоп насилля! Будьмо сильні!"

 Від 24 лютого 2022 року Україна живе в умовах воєнного стану. Збройна агресія підвищує ризики торгівлі людьми, тому на сьогодні ця тема є однією із актуальних.

 Бібліотека-філія #3 КЗ "Охтирська публічна бібліотека", стосовно Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, пропонує до уваги тематичну поличку-заклик "Стоп насилля! Будьмо сильні!".

Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини. У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачене статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування,

переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи.

Пам'ятайте, якщо ви знаєте про випадки торгівлі людьми, ваш обов'язок як громадянина/громадянки України повідомити про цю людину про можливість отримати допомогу. Перш за все, потрібно звертатися до поліції.

 📞Контактні номери телефонів для звернень:

Національної поліції України 102 або 0 800 500 202 (кол-центр поліції).

Будьмо пильними та бережімо себе та ближніх!
















пʼятниця, 11 жовтня 2024 р.

"Твоя бібліотека"

 Книга творить людину. Вона є найкращим і найціннішим скарбом, вічно живою спадщиною. Та з-поміж безліч книг виділяються ті, що ввібрали в себе досвід віків і мають для народу значення заповітне. Це класичні українські літературні твори.

 Бібліотека-філія №3 КЗ "Охтирська публічна бібліотека" пропонує користувачам літературну мозаїку "Згадаймо твори українських класиків".

 Друзі! Чекаємо на Вас у бібліотеці. Приходьте та згадайте шедеври перлин української літератури. Оберіть для себе свою улюблену, класичну книгу!