вівторок, 23 червня 2026 р.

"Природа і містика в купальських традиціях"

 Купальський день завжди приходить на гостини з ароматом лугових трав, тихим шепотом літа, золотавим сонцем та вірою в маленькі дива. Він пахне м'ятою, мелісою, липовим цвітом, ромашкою, польовими квітами й теплими спогадами. Саме таким ароматним, світлим і по-справжньому українським видався сьогоднішній день, коли разом із колежанками провели захід до свята Івана Купала, яке відзначаємо з 23 на 24 червня.

Кожна представлена локація була особливою, сповненою народних традицій і щирого людського тепла. А от на нашій - бібліотеки-філії №3 КЗ "Охтирська публічна бібліотека" Охтирської міської ради, гостей зустрічали цілющі трави - скромні дари природи, які здавна цінували наші предки. У невеличких букетиках зібралися всі пахощі літа, сонце луків і мудрість поколінь, що передавали знання про трави від матері до доньки, від бабусі до онуків.

Поряд вабив всіх своїм ароматом запашний бібліотечний чай, заварений з любов'ю та силою українських традицій. Здавалося, що в ньому настоялися не лише запашні трави, а і добрі слова, щирі розмови, затишок і гостинність. Люди зупинялися, куштували чай, цікавилися рослинами, ділилися власними спогадами та рецептами. І в такі моменти розумієш: бібліотека це не лише про книги. Це про зустрічі, живе спілкування, про традиції, які знаходять своє місце в сучасному житті.

Свято Івана Купала нагадує нам про красу рідної землі, про гармонію людини з природою, про те, як важливо берегти те, що дісталося нам у спадок. І сьогодні було особливо приємно бачити зацікавлені очі, усмішки та щире бажання присутніх  доторкнутися до традицій та звичаїв українського народу.

Дякуємо всім, хто завітав на наше свято. Нехай аромат літніх трав ще довго зігріває Ваші душі, до наступного року, а духмяний бібліотечний чай буде для Вас як теплий відблиск купальського вогню.

Сьогодні серед польових квітів, запашних трав, живого спілкування і книжкових сторінок оживали купальські традиції, нагадуючи кожному: українська культура живе доти, доки ми бережемо її у своїх серцях.

Зі святом Івана Купала! Нехай літо буде щедрим на добро, здоров'я, спокій, мир і світло!























































Немає коментарів:

Дописати коментар