пʼятниця, 26 травня 2017 р.

"З історії Охтирщини: музейні лекції, продовження..."

     Наприкінці пахучого та квітучого, дощами омитого, травневого місяця, а саме -  25 .05.2017р. відбулася  чергова клубна зустріч бібліотечного "Квітучого саду". Цього разу говорили про Охтирщину, її історію, видатних людей, згадали всі колишні архітектурні будівлі міста, переглядали старі унікальні фото, надані працівниками Охтирського міського краєзнавчого музею, за що велика вдячність директору закладу - Міщенко Людмилі Володимирівні. Зустріч відбулася в теплому, дружньому, вже родинному бібліотечному колі і стала дуже в нагоді, адже історію рідного краю, рідного міста ми повинні знати досконало.
                                   Дякуємо за співпрацю нашому краєзнавчому музею!






 

вівторок, 23 травня 2017 р.

"Клубна зустріч у Музеї"

     18 травня, із року в рік, вже сорок років поспіль увесь світ відзначає Міжнародний День Музеїв. І наша Охтирська громада теж не виняток, адже маємо історичну окрасу нашого міста  - Охтирський краєзнавчий музей. Саме в цей святковий день ми організували виїздне засідання нашого жіночого клубу "Квітучий сад" до рідного краєзнавчого музею, щоб привітати працівників, подякувати за їхню кропітку, ювелірну та таку потрібну працю в  нашому сьогоденні.
Гостинно та радісно зустріли нас працівники музею, на чолі з директором закладу - Міщенко Людмилою Володимирівною, провели цікаву лекцію, екскурсії по виставковим залам, представили на наш огляд фільм про українську вишивку "Вишиванка - код життя", адже 18 травня - це і День Вишиванки, та як справжні українські господині запросили до святкового столу. А ще для нас сюрпризом було знайомство з майстринями декоративно-ужиткового мистецтва (вишивка) - Радько Лідією Миколаєвною та Полоннік Галиною Іванівною, які з подарунками теж завітали привітати свій рідний музей зі святом, адже є його давніми друзями.
      Отже наше перше клубне виїздне засідання у краєзнавчому музеї відбулося! Дякуємо за теплий, затишний прийом та плануємо наступні зустрічі!




Подарунок від майстрині Полоннік Г.І.




Народна майстриня-Радько Лідія Миколаївна








Вітаємо Музей!


Подарунки музею від Галини Іванівни Полоннік






















Роботи Радько Л.М.










Запашне чаювання



 

пʼятниця, 12 травня 2017 р.

"Перемога, свята ПЕРЕМОГА!"

         1945... Разом з весною прийшла на багатостраждальну землю довгоочікувана ПЕРЕМОГА! Сльозами радості зустріли її бійці Другої Світової, так само зустрічаємо цей день і ми, їхні нащадки. Страшно уявити, скільки довелося пережити кожному, хто воював. Зараз все частіше й частіше звучать слова, що треба вважати героями всіх воюючих. А самі вони, учасники тих подій, більш стримано оцінюють свої дії. Пішли воювати, бо вважали це своїм обов'язком, за честь почитали брати участь у захисті Батьківщини. Знали, що якщо не вони, то хто ж?! Це пізніше нащадки спорудили монументи, написали тисячі історичних і художніх творів. А захисники, йдучи на фронт, не говорили гучних фраз. Знали тільки слово"треба". Їхні батьки і діди воювали за радянську владу, а їм довелося відстоювати саме право людини на життя, на існування волі на землі. Сумно бачити зараз немічних старих, які згадують свою славну молодість, плачуть по загиблим товаришах. Ми не маємо права забувати їх, що відстояли свободу і незалежність народів. Але не тільки пам'ятати, а бути гідними їх подвигу, не допустити повторення, вже сучасної війни.
Саме про це мріяли бійці другої світової, вони мріяли, щоб та війна стала останньою. Але як це зробити?! Хіба це можливо?! Так, якщо об'єднати всі добрі сили на Землі. На це не шкода витратити життя, даруючи людям світ.
      Хроніка подій Другої Світової війни  представлена на нашій виставці-панорамі "В серцях ВЕТЕРАНІВ - осколки війни, лиш пам'ять-від ран отих ліки. Не їхня лиш пам'ять, а й ВАША - сини і ВАША - онуки і діти!"