субота, 18 травня 2019 р.

"Крокуємо до Європи!"

    Вся  Україна, сьогодні, 18 травня 2019 р., відзначає День Європи - щорічне свято миру і єдності в країнах Європейського союзу та Ради Європи.
    День Європи для України означає багато чого. Адже наша країна прагне стати повноцінною європейською державою та увійти до Європейського Союзу. День Європи святкується в усіх великих та маленьких містах. Повсюди відбуваються святкові концерти, вистави, іноземці з усіх європейських спільнот, які знаходяться на території України, розповідають українцям про життя у Європі, про історію та культуру інших держав.
Різні святкові заходи проходять і в бібліотеках, щоб показати українцям, що вступ до Європейського Союзу – це дуже потрібний крок для нашої країни. Багато таких акцій орієнтовані на дітей та молодь, адже саме молоді у майбутньому вирішувати – варто чи ні вступати Україні до цього союзу та жити за його правилами.
  Пункти європейської інформації, що створені за проектом Української бібліотечної асоціації та функціонують в українських бібліотеках, (до речі, такий є і в нашому місті і успішно працює при бібліотеці за адресою:  вул. Київська, 2) вже третій рік поспіль готують спеціальні заходи та урочистості до Дня Європи.
   Наше місто теж, ще зі вчорашнього дня долучилося до святкування Дня Європи. Біля Центральної бібліотеки з десятої години ранку розпочалися різноманітні цікаві заходи з нагоди свята. Ми теж прийняли активну участь в заходах.  Наша бібліотека, на чолі з її керівником Людмилою Шевченко, приготувала та  гостинно запрошувала всіх на каву по-європейські! Було смачно та цікаво!
   Для користувачів книгозбірні, на протязі святкових днів,  розгорнуто туристичну мозаїку "Європейський Союз: дізнайтесь більше!"
                                                 Святкуймо разом!
 
 







 
 
 
 

пʼятниця, 17 травня 2019 р.

"А над світом українська вишивка цвіте!"

       Мамина пісня, батькова хата, дідусева казка, бабусина вишиванка, - з усім цим пов'язане наше історичне минуле. Розказували  нам матері, бабусі, що не так давно, але за їхніх часів, веселіші були люди, вміли поспівати, пожартувати. Вдень робили всі свої роботи, а ввечері збирались на толоку, допомагали один одному, а ще -  кожен мав свою роботу- вишивали собі одяг - блузки, сорочки. Та ще, щоб таких ні в кого не було. Це значить, що кожна дівчина придумувала собі візерунок. Вишиваючи, співали різних пісень, таким чином, учились співати. А потім танцювали традиційних українських народних танців. Хто не вмів вишивати, співати, танцювати - на толоки не ходили. Цього всього треба було навчитися. Це підносило їх національну свідомість і гордість. Гордилися, що він - українець чи вона - українка. Все це разом і прищеплювало любов до своєї Батьківщини України, її історії, її минулого і майбутнього, а потім вже до всього людства, до загальнолюдської культури.
     В третій четвер травня кожного року, ми українці, святкуємо ДЕНЬ ВИШИВАНКИ! Зранку, йдучи в справах, одягаємо вишиванку, а разом з нею - гарний настрій та вдачу. Вітаємо один одного зі святом та бережемо як найціннішу святиню вишивку наших пращурів, передаємо її  дітям та онукам у спадок, як сімейну реліквію із покоління в покоління! Із цього - горді!
                                             
                                              Шануймо спадок своїх предків!


Сімейні цінності життя

Спадок від бабусі


 

субота, 11 травня 2019 р.

"Маки пам'яті..."

      


    9 травня Україна відзначає День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Свято зі сльозами на очах...
Друга світова війна - це свідчення прояву патріотизму, великих чеснот воїнів-українців, що боролися проти нацизму. За важких умов панування тоталітарної системи, ціною незчисленних втрат вони змогли захистити свій дім і Батьківщину.
Жива пам’ять про такі події є застереженням для будь-якої країни, наочним аргументом на користь збереження незалежності, громадянського миру, єдності та злагоди у суспільстві, а також запобіжним фактором від можливості повторення подібного жахіття. Ніхто з нас немає права на забуття... Вклонімося Ветеранам Другої Світової.. Пам'ятаємо...Перемагаємо!
  До Свята Дня Перемоги наша бібліотека представила до уваги користувачів книжкову виставку-інсталяцію "Війна і пам'ять".












                                                                   
                                                                   

середа, 8 травня 2019 р.

"РОКИ ВІЙНИ - СТОЛІТТЯ ПАМ'ЯТІ!"

   7 травня 2019 року відбулося чергове, останнє в зимово-весняному періоді, засідання учасників клубу за інтересами  "Квітучий сад", яке було присвячене 9 Травня -  Дню Перемоги .
   Травень дуже багатий на свята, але ж головне із всіх  свят цього місяця є, звичайно - ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ. Провідний бібліотекар філії Людмила Шевченко підготувала сценарій клубної зустрічі, в ході якого розповіла цікаві факти Другої Світової війни. Присутні згадали теплим словом та дякували всім ветеранам, які цього дня з нами, помолилися за душі всіх тих, хто загинув у роки війни. Цікавими та унікальними спогадами про період війни та післявоєнні роки поділилися - Ніна Павлівна Багата, Лідія Миколаївна Радько, Ніна Володимирівна Матвєєва. Учасник клубу - Олександр Миколайович Скиба заспівав одну із пісень воєнної пори "Эх, дороги, пыль да туман..., а ще декламував вірші Ніни Багатої про Другу Світову. До Вашої уваги один із них.

                                                        МАРШ ВЕТЕРАНІВ
 
                                                Все обережніше кличе в путь
                                                Старих солдатів свято.
                                                Але вони уперто йдуть
                                                Крізь день оцей дев'ятий.
                                                Терпкої пам'яті вантаж.
                                                Несуть як честь і ...докір.
                                                Чуткий приладжується марш
                                                До їх нерівних кроків.
                                                І ловлять сонце ордени
                                                В запас на рік чи й вічність...
                                                Нема їм справжньої ціни,
                                                Бо сажень історичний
                                                Не зна, як вимірять пеню
                                               За дійсність безталанну...
                                               Як в бризках Вічного вогню,
                                               Вся вулиця в тюльпанах.
  
      Слухали пісні воєнної пори, у виконанні Клавдії Шульженко, Марка Бернеса. Справжня "фронтова", польова каша додала неабиякої атмосфери свята Перемоги присутнім.
                                             Тож вітаємо всіх З ДНЕМ ПЕРЕМОГИ!
 
           Шануймо пам'ять тих, хто пройшов крізь пекло Другої Світової війни!
                                              Не маємо права на забуття!