пʼятниця, 26 квітня 2024 р.

"ЧОРНОБИЛЬ: без права на забуття..."

   26 квітня 2024 року відзначаються 38-мі роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя тисяч людей і завдала неабиякої шкоди екології. Бібліотека підготувала для відвідувачів виставку-спогад "Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам'ять".

   Цього дня, щорічно, вшановуємо усіх людей, хто загинув або постраждав від цієї катастрофи, а також ліквідаторів наслідків аварії.

   Нагадаємо історію цієї страшної трагедії. 26 квітня 1986 року сталася аварія на четвертому енергоблоці. З різницею у дві секунди відбулися два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Стався обвал будівлі, почалася пожежа. Відбувся викид радіоактивних речовин в атмосферу. Понад 100 тисяч жителів найближчих населених пунктів було евакуйовано після аварії.

  Аварія на Чорнобильській АЕС спричинила забруднення навколишнього середовища. Територія міста Прип'ять і досі вважається непридатною для життя. Точну кількість жертв встановити не вдалося, адже багато людей помирало і помирають через роки.

  Сьогоднішній день є днем пам'яті про саму катастрофу, а також про незабутній героїчний вчинок працівників станції, ліквідаторів, медиків. Охтирський край теж, сьогодні, віддає належну шану цьому дню.

   Пам'ятаємо, сумуємо, співчуваємо...  Вшановуємо, не маємо права на забуття.










четвер, 25 квітня 2024 р.

"Запрошуємо до читання"

                                                              Шановні друзі!

  Поспішаємо повідомити Вас, що наша книгозбірня започатковує вже відсьогодні, на постійній основі, читацьку рубрику - "Улюблений автор читача", в якій користувачі бібліотеки будуть пропонувати до читання свого улюбленого автора. Тож розпочинаємо!

 "Хто ще не знайомий - знайомтесь" -, говорить  читачка бібліотеки-філії#3, пані Лариса. Світлана ТАЛАН - українська письменниця, авторка романів в жанрі "реальних історій", відомих в Україні та за її межами. Золота письменниця України. Наша землячка, адже пані Світлана народилася у с. Слоут Глухівського району Сумської області.  

 Одна із книг авторки, яку рекомендує прочитати користувачка бібліотеки має назву "Просто гра". До Вашої уваги, шановні, короткий опис сюжету книги. Надворі кінець 90-х. Ілля простий автослюсар. Щоб розпочати свою справу герой роману наважується попросити грошей у кримінального авторитета Латиша. Але "ділова угода" завершується кримінальними розбірками. До гри несподівано долучається, Марго, дружина Латиша. Вона рятує хлопця, тікаючи разом з ним. Що ж далі! Цікаво, правда? А щоб дізнатися продовження, щиро запрошуємо завітати до нашої бібліотеки та взяти рекомендовану книгу та отримати емоційне задоволення від читання! 

                                                                  Запрошуємо!





середа, 24 квітня 2024 р.

"Клубні зустрічі"

   Квітує квітень, як ніколи, по-справжньому, зачаровує, манить, дурманить всіх своїм  неземним цвітінням садів, квітів і їх весняним ароматом.

   Сьогодні заквітував у нашій бібліотеці своїм черговим засіданням і наш клуб за інтересами "Квітучий сад". Тема зустрічі весняна, але не дуже радісна, бо якраз навесні, багато років тому сталося екологічне лихо. Болюча і досі, потрібна і досі дуже для застереження майбутніх поколінь, на часі завжди, бо це - ми з Вами, наше життя, наше здоров'я, наше довкілля. Отже, говорили про 38-му річницю пам'яті Чорнобильської катастрофи. Згадували той квітень, той день, 26-го... далекого 1986-го... Який, також, зачаровував і буяв на повну своїм цвітінням.

  Чорнобиль... Чорнобильська трагедія... Хвилиною мовчання вшанували пам'ять ліквідаторів, які вже відійшли у засвіти. 

   Керівник клубу, завідувачка бібліотеки - Людмила ШЕВЧЕНКО, зачитала вірші поетеси Охтирського краю, учасниці клубу - Ніни БАГАТОЇ, яка присвятила їх саме подіям тих лихих днів, екологічній катастрофі. Ще говорили про корисні звички для нашого здоров'я, продукти харчування, які доступні в ціні і які мають неабияку користь для нашого здоров'я. А також, про ті, що навпаки - шкодять. За допомогою книг відповідної тематики та періодичних видань, які були підготовані бібліотечними працівниками, всі присутні мали змогу ознайомитися з інформацією та навіть занотувати.

   Зустріч "Квітучого саду" відбулася. А ми не прощаємось, а говоримо - до наступної зустрічі! Всіх бажаючих мешканців Охтирської територіальної громади запрошуємо долучитися до нашого клубу. Тепла, дружня атмосфера, гаряча, смачна кава та чай, духмяні  смаколики, інформація, яку не знайдете в інтернеті - все це - наш "Квітучий сад". Завжди будемо раді зустріти! Доєднуйтеся! Чекатимемо!









субота, 20 квітня 2024 р.

"20 квітня - День довкілля"

  Друзі! Нагадуємо  Вам, що сьогодні відзначаємо День довкілля. Тобто - оберігаємо нашу, рідну, українську природу. Чарівну, неповторну! А ще - хочемо представити до Вашої уваги як можна оформити Ваш садок, зелений куточок, клумбу з уже використаних пластикових пляшок. Ну правда ж краса! Не викидаємо на смітник, а перетворюємо на корисну річ, яка прослужить Вам не один рік. І око радіє, і насолода від такої краси, і довкілля збережене.

  Пропонуємо завітати до бібліотеки і разом з Вами, за допомогою відповідної літератури та підручних матеріалів, спробуємо створити такі шедеври садового декору.







середа, 17 квітня 2024 р.

"Бібліотека. Кава. Спілкування."

 Весна. Кава.

Бібліотека. Книга. Життя.

 Друзі! Сьогодні, 17 квітня, відзначаємо Міжнародний день кави. Ну хто з нас не полюбляє цей духмяний  аромат? Мабуть, важко знайти таких людей. Адже поціновувачів цього запашного напою безліч, до речі як і самих рецептів приготування кави. Чуєте, вже пахне! 

  Ваша бібліотека теж дуже полюбляє цей напій. А ще - щиро запрошує та пропонує десерт до кави - книгу! Поезії - чарівні, теплі, справжні, задушевні. Про нас, про дім, про природу, про кохання, про прекрасне, про Україну. Справжні мелодії душі і серця Галини ЧЕХУТИ. Завітайте!







вівторок, 16 квітня 2024 р.

"Шляхами творчої долі"

                                                                 Шановні друзі!

  16 квітня  виповнюється 180 років від дня народження Анатоля Франса (1844—1924), (справжнє ім’я Франсуа Анатоль Тібо), французького письменника. До Вашої уваги представляємо інформ-дос'є.

   Анатоль Франс (1844—1924) — письменник, творчість якого розвивалася в реалістичному напрямку навіть у ті роки, коли вплив натуралізму і декадансу у французькій літературі був досить сильний. Батько його був видавцем і книготорговцем, і його книжкова крамниця на набережній Сени була своєрідним клубом паризької інтелігенції. В юні роки Франс допомагав батькові, складаючи каталоги, анотації, бібліографічні довідки. Саме серед книжок, літературних, історичних, філософських бесід і суперечок минули його підліткові роки.

   Протягом життя Франс займався питаннями історії мистецтв, релігій, філософських вчень. Однією з характерних рис письменника була широка ерудиція, що дозволяла йому вільно почуватися в найрізноманітніших історичних епохах, чітко уявляти собі і психологію людей, і побутові риси далекого минулого.

  Франс почав друкуватися як автор літературно-критичних статей, передмов, нарисів, рецензій, продовжуючи працювати в цій області й тоді, коли став відомим письменником.

  З 1866 року Анатоль Франс змушений був сам заробляти на життя, і почав кар'єру бібліографа. Поступово він познайомився з тодішнім літературним життям і став одним з учасників парнаської школи.

  Під час Франко-прусської війни 1870–1871 Франс деякий час служив в армії, а після демобілізації продовжував писати і виконувати різну редакторську роботу.

  1875 року в нього з'явилася перша справжня можливість проявити себе як журналіста, коли паризька газета «Час» («Le Temps») замовила йому серію критичних статей про сучасних письменників. Уже в наступному році він став провідним літературним критиком цієї газети і вів власну рубрику під назвою «Літературне життя».

  1876 року Франс стає заступником директора бібліотеки французького Сенату і займав цю посаду протягом наступних чотирнадцяти років, що давало йому можливість займатися літературною працею.

  1896 року Франса було обрано членом Французької академії.

  1921 року Анатолю Франсу було присуджено Нобелівську премію з літератури.

  1922 року його твори потрапили до католицького «Індексу заборонених книг». Франс також був членом Французького географічного товариства.

  Отже, шановні читачі, ознайомившись ще раз з біографічними фактами життя письменника завітайте до нашої бібліотеки та вкотре, а може і вперше, прочитайте Анатоля Франса. Чекатимемо!