пʼятниця, 21 травня 2021 р.

"Вишиванка - код нації!"

   ВИШИВАНКА...Вона  вважається оберегом від усього лихого, вона є символом краси та міцного здоров'я, а також щасливої долі, вірності та любові!

   Вишиванка - символ нашої багатої традиціями української культури! Завдячуючи унікальному орнаменту вишиті візерунком сорочка чи рушник могли означати походження людини, вказувати її вік, соціальний статус та навіть сімейний  стан.

  Всесвітній День вишиванки, який ми відзначаємо в третій четвер травня, присвячується українській родині та родоводу! Ми вбираємось в вишиванки не тільки для краси, а ще для того, щоб зберегти наш рід. А головне - показати всьому світу, що є така країна -Україна, яка має свою національну культуру, звичаї, традиції, історію!

   До свята вишиванки ми представили до уваги наших шанованих користувачів виставку "Хрестиком узори, гладдю кольори", творчих робіт Жінки, Дружини, Мами, Бабусі, Берегині, Майстрині, Красуні, а ще нашої колеги - Світлани Мірошниченко. В її вишитих роботах вкладена вся українська душа - смуток, радість, спокій, чарівність, величність та краса. Тож завітайте до нашої бібліотеки та насолодіться переглядом унікальних робіт майстрині.

                                            З ДНЕМ ВИШИВАНКИ, КРАЇНО!  



















вівторок, 18 травня 2021 р.

"Європа - багатолика, єдина, близька, велика!"

   У третю суботу травня, починаючи з 2003 року, в Україні щорічно відзначається День Європи. День Європи - це свято, яке вже стало не лише знаковим, а й доброю традицією для всіх нас. Воно є символом співпраці та солідарності народів європейського континенту, невід'ємною частиною якого є Україна. Сьогодні європейський вимір є потужним стимулом для модернізації всіх сфер життя нашої країни.

  Відзначення Дня Європи в Україні - це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

  До свята, наша книгозбірна представила до огляду користувачів туристичну мозаїку "Вивчай Європу - зміцнюй Україну!"

  Давайте спільними зусиллями покажемо, що Україна впевнено йде шляхом євроінтеграції та поважає європейські цінності!

                                                 УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА!










"Гідний пам'яті нащадків!"

    14 травня 2021 року виповнилося 150 років з дня народження ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА - видатного українського письменника, громадського та політичного діяча, однієї з важливих постатей культурного та соціально-політичного життя України.

   Василь Стефаник - видатний письменник, художник, який глибоко  розумів душу, світогляд українців і в оригінальний спосіб відображав це у своїх геніальних творах.

  З нагоди 150-літнього ювілею письменника ми запропонували до перегляду поличку-портрет "Людям і народам!"

  Твори письменника були перекладені поширеними європейськими мовами - польською, чешською, словацькою, німецькою, французською та іншими. Творчість В. Стефаника упродовж 120 років вивчають у Польщі, Чехії, Хорватії, Болгарії, Німеччині, Австрії,США, Канаді.

  Відзначення ювілею Стефаника у 2021 році є центральною подією у літературному житті України.                                

                                       Пам'ятаємо. Бережімо. Пишаємося.







середа, 12 травня 2021 р.

"Пам'ять серця, пам'ять сивини, пам'ять тих, хто не прийшов з війни..."

  ВІЙНА... Здається, немає жодної родини в світі, яку б не зачепила своїм смертельним крилом Друга світова... Саме 9 травня ми вшановуємо пам'ять кожного, хто боровся з нацизмом.

   Після втрат, завданих Другою світовою, здавалося, що людство змінилося назавжди і засвоїло справжню ціну, яку доводиться платити за війну, але, на жаль, і сьогодні наша держава повинна боротися за свободу. 76 років тому європейські нації разом раділи закінченню жорстокої війни. Вірили у краще майбутнє. Вшановуючи героїв, які вибороли Перемогу над нацизмом, важливо пам’ятати, яку ціну наш народ сплатив за неї.

   До 76-ї річниці  Дня Перемоги представляємо до уваги книжково-ілюстративну виставку пам'ять "Ви перемогли, ми - пам'ятаємо!"

    Безмежна вдячність ветеранам Другої світової війни. Світла пам’ять загиблим.

                                             З Днем Перемоги, Україно!













вівторок, 11 травня 2021 р.

"Великдень всіх нас на гостини просить!"

   Великдень! Найсвятіше і найсвітліше християнське свято! Великдень - великий день, день весняної перемоги над зимою, світла над темрявою, торжества над смертю.

   У багатьох куточках нашої країни великодні традиції та обряди дотримуються практично в незмінному вигляді, такими, якими вони дійшли до нас з найдавніших часів. Особливо колоритно відбуваються святкування в Закарпатті, цей край особливо багатий традиціями.

    У кожного з нас свято Великдень асоціюється з хресним ходом зі свічками, червоними ризами церковнослужителів, радісним співом і взаємними привітаннями: «Христос воскрес!» — «Воістину воскрес!». До зовнішньої атрибутики свята можна віднести і улюблені з дитинства рум'яні паски з родзинками, розписні яйця — писанки.

   "Христос воскрес!" – лунає на світанку. Вітати одне одного – христосуватися – люди починають відразу після пасхального богослужіння. Звичай велить цілуватися, обмінюючись крашанками. Приклад подають священики, які правлять службу. Під передзвін церковних дзвонів та спів пасхальних пісень освячуються паски, писанки та все принесене в прикрашених кошиках і кухлях. Люди христосуються і поспішають додому – до сім'ї, родини, особливо якщо вдома з нетерпінням чекають свяченого старенькі й хворі, найменші.

   Починати великодній сніданок (обід) треба з освяченої їжі. Крашанками або писанками христосуються: стукають однаковими боками яйця.
   Прийнято в цей день поминати померлих родичів або тих, про яких невідомо зараз нічого. Якщо сім'я все ще очікує зниклих членів, то слід заховати в сухому теплому місці шматок паски і три яйця. Все це треба прикрити висохлою материнкою, яка є символом одвічної надії. Або після обіду піти на могилку до рідних і пригостити їх святою їжею.

    Народні гуляння традиційно стартують на Пасху ввечері. Улюбленими розвагами на Великдень, які в деяких регіонах країни тривають до двох тижнів, можна назвати:
• хороводи, які в Західній Україні називають "гаївками";
• катання на гойдалках;
• ігри.
   Всі святкування супроводжуються також христосуваням — привітаннями з розбиванням писанок і триразовими поцілунками. 
   Існує думка, що на Великдень не можна працювати, однак церква не забороняє в цей день працювати тим, хто в силу обставин знаходиться на своєму робочому місці. Незважаючи на те, що строгих обмежень на роботу у Великдень немає, священнослужителі рекомендують відкласти домашні справи на інший день.
                            Тож шануймо народні традиції та веселімося! 
                          Гарного настрою та щасливих Великодніх свят!












"І тихо ступає життя у полин, і лине Чорнобильський дзвін..."

      ЧОРНОБИЛЬ... Чорна дата, чорний біль Матінки-Землі... 26 квітня 1986 року - день найбільшої техногенної катастрофи в історії людства.

      Ось і наблизилася 35-річниця Чорнобильської аварії. Минають роки, десятиліття, а чорний день Чорнобиля все одно хвилює всіх. Скільки б не минуло років, не забувається, таке не забудеться ніколи. До роковин Чорнобильської катастрофи пропонуємо до перегляду виставку-реквієм "Голосить дзвін, стривожений у квітні..."

   Мимоволі хочеться гукнути: "Люди! Схаменіться! Дзвони Чорнобиля б'ють на сполох!"

   Низький уклін всім хто боровся зі страшною бідою. Священна пам'ять про Ваш подвиг не згасне у віках і збережеться в серцях народу!