Бібліотечний простір філії №3 КЗ "Охтирська публічна бібліотека" представляє до вашої уваги етно-вітрину "Душа на полотні", присвячену Всесвітньому Дню вишиванки.
16 травня відзначаємо Всесвітній День вишиванки. Носити вишиванку – означає носити у серці свою історію та культуру.
В 2006 році в Україні було запроваджено це особливе свято.
Ініціатором створення виступила Леся Воронюк, яка на той час була студенткою історичного факультету Чернівецького національного університету.
Датою урочистості було обрано третій четвер травня, тобто будній день. Це підкреслює, що вишиванка може бути звичайним повсякденним елементом гардероба, а не лише святковим одягом.
У кожній ниточці вишиванки живе частинка нашої України.
День вишиванки відзначають у 60 країнах. Вишиванка - це не просто одяг, це символ нашої гордості та єдності.
Майстриня, яка із задоволенням надала свої роботи для нашої етно- вітрини - активна читачка бібліотеки, учасниця бібліотечного клубу за інтересами "Квітучий сад". Кохана дружина, прекрасна мати, любляча бабуся, справжня українська берегиня свого роду - Ольга Іванівна КУРИЛО . Пані Оля розповідає, що починає вишивати ту чи іншу роботу, перш за все, з благословення Господа. Тоді - легко, ниточка до ниточки, душа радіє та співає, а на полотні з'являється справжнє вишиване диво. Вишиваний доробок майстрині налічує в собі рушники, серветки, ікони, картини. Шитво заспокоює, врівноважує, дає емоційну насолоду, гонить з голови тривожні думки, а ще - надає сили та гордості, що це ми - українці і це наше - українське. Також представлені до перегляду вишиті рушники минулих років, минулого століття з власної, родинної колекції завідувачки бібліотеки Людмили ШЕВЧЕНКО.
Зберігаємо давні народні традиції та прославляємо українське! З Днем вишиванки!