четвер, 23 травня 2024 р.

"Незламна мужність та героїзм"

 Філія №3 КЗ"Охтирська публічна бібліотека", представляє до уваги виставку-пам'ять до Дня Героїв України, який в Україні  щорічно відзначають 23 травня.

 День Героїв заснований Організацією українських націоналістів (ОУН) у 1941 році. Дата 23 травня присвячена пам'яті одного з найвидатніших українських націоналістів Євгена Коновальця, якого було вбито 23 травня 1938 року співробітником НКВС. Після здобуття незалежності свято ставало дедалі популярнішим. У цю дату згадують українських воїнів усіх часів - лицарів Київської Русі, козаків, партизанів, повстанців, Січових стрільців, воїнів УНР та УПА, ветеранів АТО та учасників сучасної війни з росією.

Сьогодні українці вшановують пам'ять усіх людей, які боролися за свободу та незалежність України за всі часи її існування.

                                                СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!








середа, 22 травня 2024 р.

"Читач рекомендує"

 Бібліотека-філія №3 КЗ "Охтирська публічна бібліотека", продовжує знайомити вас, друзі, з читацькою рубрикою "Улюблений автор читача". Наша активна читачка пані Галина рекомендує до читання свого улюбленого автора - Люко ДАШВАР.

Люко ДАШВАР -  справжнє ім'я Ірина ЧЕРНОВА. Одна з найвідоміших українських письменниць, "Золотий автор" і "Золотий письменник України". Переможниця "Коронації слова" 2008 року за роман "Молоко з кров'ю".

"Низку червоних, як кров, коралів носила на грудях горда чорноока Маруся і хотіла подарувати колись на щастя доньці... Вірила, що знає, яке воно, те щастя." Це коротенький опис захопливого роману авторки "Молоко з кров'ю". 

Завітайте до бібліотеки та оберіть свого улюбленого автора.





четвер, 16 травня 2024 р.

"Всесвітній День вишиванки"

 Бібліотечний простір філії №3 КЗ "Охтирська публічна бібліотека" представляє до вашої уваги етно-вітрину "Душа на полотні", присвячену Всесвітньому Дню вишиванки.

16 травня відзначаємо Всесвітній День вишиванки. Носити вишиванку – означає носити у серці свою історію та культуру.

 В 2006 році в Україні було запроваджено це особливе свято.

Ініціатором створення виступила Леся Воронюк, яка на той час була студенткою історичного факультету Чернівецького національного університету.

Датою урочистості було обрано третій четвер травня, тобто будній день. Це підкреслює, що вишиванка може бути звичайним повсякденним елементом гардероба, а не лише святковим одягом.

У кожній ниточці вишиванки живе частинка нашої України.

День вишиванки відзначають у 60 країнах. Вишиванка - це не просто одяг, це символ нашої гордості та єдності.

Майстриня, яка із задоволенням надала свої роботи для нашої етно- вітрини - активна читачка бібліотеки, учасниця бібліотечного клубу за інтересами "Квітучий сад". Кохана дружина, прекрасна мати, любляча бабуся, справжня українська берегиня свого роду - Ольга Іванівна КУРИЛО . Пані Оля розповідає, що починає вишивати ту чи іншу роботу, перш за все, з благословення Господа. Тоді - легко, ниточка до ниточки, душа радіє та співає, а на полотні з'являється справжнє вишиване диво. Вишиваний доробок майстрині налічує в собі рушники, серветки, ікони, картини. Шитво заспокоює, врівноважує, дає емоційну насолоду, гонить з голови тривожні думки, а ще - надає сили та гордості, що це ми - українці і це наше - українське. Також представлені до перегляду вишиті рушники минулих років, минулого століття з власної, родинної колекції завідувачки бібліотеки Людмили ШЕВЧЕНКО.

Зберігаємо давні народні традиції та прославляємо українське! З Днем вишиванки!





















середа, 15 травня 2024 р.

"Міжнародний день сім'ї"

 Філія №3 КЗ "Охтирська публічна бібліотека" підготувала та провела для своїх відвідувачів годину-спілкування "Без сім'ї - немає щастя на Землі!", яка була присвячена Міжнародному дню сім'ї. 

Сім’я – найважливіше. 

Сім’я – це люди, які любитимуть тебе не зважаючи ні на що. 

Сім’я – це добро, підтримка, любов, затишок, спілкування.

До бесіди долучилися учасники бібліотечного клубу за інтересами "Квітучий сад". Розповідали про свої сім'ї, ділилися родинними спогадами, традиціями, переглядали фото минулих років, які кожен приніс з собою на зустріч як сімейний оберіг. Ще говорили про ментальне здоров'я саме в родині. Ця тема в нашому сьогоденні дуже важлива та потрібна. Нехай у кожній сім'ї буде мир та злагода, спокій та взаєморозуміння, кохання та повага. Міцна родина - міцна Україна!













вівторок, 14 травня 2024 р.

"День Матері"

12 травня - День Матері в Україні. Це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас, з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами. Щастя і краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. 

Три жінки... Три долі... Три мами... Три бабусі... І одне спільне на всіх - поетичний талант та любов до українського слова. Віршовані рядки Галини ЧЕХУТИ, Ніни БАГАТОЇ, Галини ПОТОПЛЯК про маму, про жінку. Візьміть, шановні, до уваги. Завітайте до бібліотеки та подаруйте собі миті насолоди, поринувши в світ поетичних рядків запропонованих авторів, а може - і Ваших улюблених.

В цей день, хочемо привітати всіх мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукнуться в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, прощення, любов і відданість.
















четвер, 9 травня 2024 р.

"Свято миру і єдності!"

 Дорогі друзі! Наша книгозбірня презентує до Вашої уваги інформаційний портал "День Європи - свято миру і єдності" та для всіх Вас протягом сьогоднішнього дня працює  бібліокухня "Гастрономічна Європа: традиції та найвідоміші страви". Презентовані бібліотечні заходи присвячені Дню Європи.

9 травня - День Європи. Його встановлено Указом Президента України від 8 травня 2023 року з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру і стабільності на Європейському континенті. І саме 9 травня День Європи як символ єдності та миру на континенті відзначають у країнах Євросоюзу.

За допомогою представлених інформаційних видань Ви дізнаєтеся про всі переваги, наприклад, навчання в Європі. Познайомитеся з культурною спадщиною європейських країн. А також матимете змогу посмакувати справжньою італійською піцою та перевірити свої знання у приготування тих чи інших європейських страв.