пʼятниця, 29 березня 2013 р.

"Диво дитячих рук"

     Будь-яким батькам хочеться, щоб їхня дитина жила без зайвих турбот, мала гарну вдачу та здоров'я. Але життя є життя. Захистити дитину від всіх проблем, щоденних клопотів неможливо, та і не потрібно. Краще навчити її відноситися до життя позитивно і бачити у ньому лише прекрасне, тоді і жити буде легше.
     Саме так і вчаться робити дітки, які займаються в Охтирському міському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Вони бачать та відчувають у всьому, що їх оточує тільки прекрасне. Потім втілюють та відтворюють це у житті і, нарешті, представляють на розсуд нам з вами. Їхні роботи-це диво, справжнє диво дитячих рук, а допомагає їм створювати красу їхній педагог та наставник - Павленко Аліна Павлівна. Саме ця жінка, справжня майстриня, прищеплює своїм вихованцям любов до рідного краю, його традицій та вчить бачити чудове та прекрасне, навіть у простій гілочці дерева.
     Наша бібліотека у своїх стінах розгорнула виставку робіт вихованців центру соціальної реабілітації. Всі вироби, які представлені на виставці неможливо описати, їх потрібно тільки бачити, адже вони кожен сам по собі чарівний і неповторний. Відвідавши виставку, ви переконаєтеся, що краса живе у всьому,  що оточує нас,  а роботи цих дітей-це справжні шедеври. Завітайте до бібліотеки та отримайте справжню насолоду від представлених виробів.



Павленко Аліна Павлівна














Літовченко Сергій переглядає виставку

Сушко Олександр в захваті від представлених виробів

     .

пʼятниця, 15 березня 2013 р.

"Яскраві миті дитячої творчості"

        Березень... В повітрі вже пахне весною, хочеться чогось красивого і прекрасного, затишного і ніжного. Прокидається природа від зимового сну, прокидаємося і ми, узріваючи своїм пильним оком чарівне та миле.
       Ось і наша бібліотека спеціально до весняних днів підготувала виставку робіт вихованців ОМЦДЮТ гуртка "Ліпка". Знайомтеся: викладач гуртка - Нецмеха Галина Дмитрівна, прекрасна та талановита жінка та її вихованці:
Годун Антон
Годун Ніна
Годун Олександр
Гопко Ганна
Гржибовська Олександра
Сініціна Влада
Таран Даша
      Дивлячись на роботи цих дітей, розумієш, що в світі так багато хорошого та щирого. Адже ми за своїми щоденними клопотами та проблемами не помічаємо те прекрасне, що оточує нас повсюди кожного дня. А ці дітки своїми рученятками створюють  казку для нас з вами.
      Завітавши до нашої бібліотеки, ви познайомитеся зі світом краси, створеної дитячими руками, бо їхні роботи - це справжні яскраві миті  фантазії та творчості. Виставка працює кожного дня, крім вихідних. 
                                    До зустрічі у бібліотеці, ми чекаємо на Вас!








Вихованці гуртка разом зі своїм керівником


Гржибовська Олександра

Сініціна Влада зі своєю роботою "Бджілка"



 

середа, 13 березня 2013 р.

"Масляна, Масляна, яка ти мала!"

         
          Масляна – це останній тиждень перед Великим постом. Інша назва: Масниця, Сирна неділя, Масляниця, Сиропусний тиждень, Колодій. Цього року Масляна триватиме з 11 по 17 березня.


Фото 1. Масляна
       Головною їжею на Масляну є вареники з сиром і сметаною, але й гречані млинці на маслі або на смальці смажені – теж обрядова їжа в ці дні на Україні. Вареники на Масляну годиться варити щодня: «вареники доведуть, що і хліба не дадуть».
      Масляна – час ігор і розваг. На масляному тижні по селах носили солом’яне опудало, в яке діти кидали сніжки. Опудало потім спалювали або топили у річці. На Масляну дівчата жартували над парубками, які не хотіли одружуватися: прив’язували їм «колодку» (це могла бути кольорова стрічка, хустина), за що хлопці відкупалися цукерками, горіхами й іншими ласощами.
 
 
      Масляна завершувалася «прощеною неділею». Увечері люди ходили до рідних і знайомих просити прощення за кривди чи гріхи, заподіяні протягом цілого року.
 
 
Народні прислів’я:
  • «Не завжди котові Масляна»
  • «Масляна, Масляна – поли зуха!
    Полизала сир і масло – тепер сухо!»
  • «Масляна, Масляна, яка ти мала,
    Якби ж тебе сім неділь, а посту – одна!»
     Бібліотека-філія для дорослих має певну добірку літератури щодо традицій та звичаїв українського народу і завжди з великим задоволенням представить їх користувачам.
Завітайте до нашої бібліотеки та ближче познайомтеся із культурою нашого народу, а ми Вам завжди допоможемо і Масляну будемо святкувати разом. Смачних Вам млинців та веселих розваг!

 

субота, 9 березня 2013 р.

"Великому Кобзарю присвячується..."

 
        Кожний великий народ має свої знакові постаті. Для Англії – це Байрон, для Німеччини – Гете, для Польщі – Міцкевич, для Росії – Пушкін, для України – Шевченко.

                            "Ще не були епохи для поетів,

         Але були поети для епох!"

Ці слова Ліни Костенко засвідчують велич Тараса Шевченка – Поета, Художника й Пророка, який, простуючи крізь століття в сьогодення, начебто стає сучасником і співучасником наших патріотичних діянь. Для справжніх геніїв час не вимірюється датами народження і смерті: їхні ідеї і творче надбання перебувають поза часом, вони безсмертні! Високо підняв Шевченко поетичне світло своє – і стало видно по всій країні, куди кожен з нас мусить простувати. Він володів чудовим даром, завдяки якому міг не просто талановито оповідати і малювати, але й пронизати читача словом, як променем. Письменник з кріпаків, цькований, засланий, нещасливий в особистому житті, він віддав себе всього Батьківщині і в цім творчім пориві наче намагався віддати їй водночас свою повноту і завершеність. Слово його животворяще стало ядром нової сили – народності, яка утвердила на всі віки українську суть. Думи народу, його сподівання і прагнення були для Шевченка тим джерелом, яке підтримувало в ньому полум'яний вогонь, що не згасав у його душі від юних років аж до останніх хвилин тяжкого життя. Байдужим до переживань Тараса можна вважати того, хто не здатний підніматися сходами духовного поступу, якими так важко і болісно піднімався Тарас Шевченко, всеукраїнський Кобзар.

Усі головні закони сьогоденного життя України ґрунтуються на Шевченковій ідеології, сприяють поглибленню нашого розуміння національних особливостей українського народу. Знову й знову перечитуючи сторінки "Кобзаря" та його "Заповіт", ми відновлюємо вірність ідеалам геніального поета, видатного державницького мислителя, найгуманнішого Пророка України. І кожного року,  весняної пори, а саме 9 березня вся Україна шанує Великого Кобзаря.
 З нагоди вшанування пам'яті Тараса Григоровича Шевченка в нашій бібліотеці було організовано та представлено читачам книжкову викладку. Переглядаючи літературу, представлену на викладкі, користувачі бібліотеки відкрили для себе не тільки Шевченка-генія, але й Шевченка-страдальця.
  Великий Тарасе - ти пам'ятав про Україну, а Україна пам'ятає тебе...
                     "В Україну ідіть, діти!
                       В нашу Україну...
                       Привітай же, моя ненько!
                       Моя Україно!
                       Моїх діток нерозумних
                       Як свою дитину."
                                        ("Думи, мої, думи...")
 




 
 
 
   

Свято Жінки!

       8 Березня - свято, яке традиційно вважається днем жіноцтва. В Україні, Росії, Білорусії та інших республіках пострадянського простору це свято називають днем жіночої солідарності, крім того - Міжнародним. Не вдаючись до історії цього дня , маємо на разі те, що склалося протягом вже не одного покоління цілком природно: 8 Березня - День Жінки!
      Тож саме напередодні цього прекрасного, весняного, жіночого свята бібліотека-філія для дорослих презентувала книжкові полички для користувачів бібліотеки під назвою "Я -  Жінка! Я - Весна!" та привітала прекрасну половину людства зі святом.









    

середа, 6 березня 2013 р.

Твори добро! Даруй бібліотеці книги!

                                                                  Дорогі друзі!

                 Наша бібліотека проводить акцію "Подаруй бібліотеці сучасну книжку!"
        Дарувати! Що може бути кращим за благородний вчинок людини! Дарувати від щирого серця не чекаючи вигоди, не розраховуючи на славу. Дарувати, щоб допомогти, щоб принести радість і користь іншому. Саме так вчинили наші дорогі користувачі. Вони подарували нашій бібліотеці не тільки книги, а й сучасні періодичні видання (журнали), які користуються шаленим попитом, особливо у жінок.
                                         Ми дякуємо ВАМ, ШАНОВНІ ЧИТАЧІ!

        Гузь Валентина Анатоліївна
       Сахненко Валентина Миколаївна
       Ходорова Ольга Анатоліївна
       Шестаков Юрій Федорович
       Курило Олексій Пилипович
       Студінська Галина Миколаївна
    
      І давайте будемо завжди пам'ятати про те, що добро завжди повертається добром.



Гузь В.А.  разом зі своїм чоловіком дарує книги бібліотеці


Сучасні журнали для жінок

Подаровані книги




 

субота, 2 березня 2013 р.

"Проба пера"

                                                         Шановні користувачі!

     На блозі нашої бібліотеки ми відкриваємо нову рубрику - "Проба пера". Всі, хто складає вірші або маленькі оповідання можуть передати їх до бібліотеки - ми викладемо їх в цій рубриці. А зараз, знайомтесь - Людмила Григорівна Шевченко, провідний бібліотекар філії для дорослих та де-кілька її невеличких віршів. В них немає вигаданих почуттів, в них вкладене те, що відчуває її душа. Напередодні жіночого свята вона дарує всім жінкам своє поетичне слово.То ж до вашої уваги представлені твори. Приємного перегляду.
  
                                                                  "ДУША"
 Душа моя, ты как жива?
Ты вся изранена, больна.
Перенесла ты сколько мук,
А сколько радости вокруг.
Болела ты, терпела ты,
Но не вставала на дыбы.
Как время лечит, все прошло,
Как-будто ветром унесло.
В тебе вдруг лучик появился
Как тот малыш, на свет родился.
И вся ты снова расцвела,
Куда то боль совсем ушла,
Как жизни рада снова ты,
И небу, солнцу и любви,
И я скажу тебе - ДУША:
"Пока живешь, живу и я"

                                                              "ПОДИХ ОСЕНІ"
Осіння блаж...Осіння прохолода...
Для кожного із нас - це справжня насолода.
Осінній стан душі, осінній клич землі,
Осіннє все - і небо й журавлі.
Це ж осінь золота, вона -
Пихата, щира, запашна.
Кружляє все і всіх кругом,
Сама ж танцює вальс-бостон.
Запросить нас з собой чи ні?
А ми -  як в небі журавлі,
Курличем, кличем і летим-
Назустріч щастю, долі, втім-
Вже осінь знову за вікном
Запрошує на вальс-бостон.

                                                        "ЖИЗНИ"
 Что наша жизнь - ИГРА-
 Сказал мудрец.
 Так проживи ее достойно,
 Ведь ты один ее творец
 Так пусть не будет за нее же больно.
 Живи и радуйся всегда,
 Ведь только так обходит нас беда.
 И каждый день ты счастьем умывайся,
Прохожим вместо "Здрасти" - улыбайся,
Тогда поймешь ты,  что она одна,
Другой не даст никто и никогда.

Л.Г.Шевченко