середа, 3 квітня 2013 р.

"Смійтеся на здоров'я"

Перше квітня – брехня всесвітня!

Напевне, цього дня ви почуєте, що у вас вся спина біла від крейди, або що на сусідньому подвір'ї приземлилась «тарілка» з космічними прибульцями. Можливо, повернувшись з роботи додому, в поштовій скриньці ви знайдете повідомлення з проханням прийти на пошту, щоб отримати посилку з Африки. Може трапитись і так, що ваш телефон упродовж дня дзеленчатиме, а вас турбуватимуть запитаннями на кшталт це лазня, планетарій, міністерство закордонних справ?..

Словом, яких тільки веселих, дотепних (щоправда, інколи і не дуже) розіграшів не трапляється цього дня між друзями! А ображатись не годиться — перше квітня. Адже всім відома приказка: «Перше квітня — брехня всесвітня».То що ж це за день такий, коли можна кепкувати над друзями і знайомими, давати їм безглузді доручення,обманювати як тільки можна ще й потішатися над легковірними?

Виявляється, почали святкувати перше квітня з 1564 року у Франції. Справа в тому, що саме цього року французький король Карл XI, відомий нам із романів Олександра Дюма, видав указ: вважати початком року перше січня. Здавалося б, що в цьому незвичайного? Але ж до цього Новий рік французи зустрічали першого квітня. Як це завжди буває, знайшлись люди,які не сприйняли дане нововведення. От і уявіть собі: вся Франція почала зустрічати Новий рік першого січня, як і звелів король, а дехто — першого квітня, як було до королівського указу.
З історії відомо, що дуже полюбляв веселитися цього дня російський цар Петро Перший, влаштовуючи веселі свята з розіграшами та жартами. Саме за його часів і в Україні перше квітня стало особливим днем. Їхав, скажімо, дядько на возі,на якому лежав лише оберемок сіна. Зупинив коня біля шинку. Пішов перехилив чарочку. Виходить, сідає на воза — а кінь не може зрушити з місця! Що таке? Що сталося з худобою? Здогадався дядько сіно на возі розворушути,а під нього, виявляється, невідомі першоквітневі жартуни поклали гору важких каменюк! Самі, мабуть, добряче потомилися, влаштовуючи цю витівку,але зате й потішалися потім,спостерігаючи з безпечної схованки за дядьком.

Не лише у наших краях відзначають цей чудовий день жартами та сміхом. Почуття гумору притаманне багатьом людям на землі, і 1-го квітня вони дають йому виявитися як слід.

У багатьох країнах світу цього дня не змовкає сміх. А у нас в народі кажуть: «Де сміються люди — там біди не буде».
 Саме напередодні цього дня філія для дорослих підготувала для своїх користувачів книжкову викладку про історію цього свята та про те як його відзначають у різних країнах. Також на огдяд читачів було запропоновано добірку творів українських авторів на гуморестичну тематику: це і Остап Вишня, Григорій Єлишевич, Євген Дудар, Андрій Коцюбинський, Юрій Прокопенко та інші.

                            Тож смійтеся на здоров'я і не лише 1 квітня!
 




 
 
 
 
 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар