Літо як завжди дарує нам з Вами тепло, радість, гостинність, натхнення, здійснення мрій, а ще - літечко дарує нам красу полів, лісів, гаїв, річок та озер з іхніми неперевершеними запахами духмяних трав, які завжди можуть стати нам у нагоді, але ми завжди чомусь про них забуваємо і якщо хворіємо, то відразу хапаємося за пігулки. Ось про користь трав, їхні лікувальні властивості якраз і поговоримо.
Ще багато століть тому люди відкрили цілющу силу трав. Саме про трави складені сотні легенд і повір'їв. Народна медицина нараховує тисячі, а можливо і мільйони рецептів на основі лікарських рослин. Настойки із трав, усілякі відвари, мазі, натирання — це тільки малий перелік того, як застосовують трави для лікування різних захворювань. Небагато, напевно, знайдеться людей, які не чули або не випробували на собі лікувальну силу ромашки, м'яти, звіробою, меліси чи чебрецю. Відразу пригадується дитинство, коли, порізавшись або вдарившись, ми шукали і прикладали листочок подорожника, щоб швидше зажило. Адже природа цілком і повністю віддає себе людині. Потрібно тільки знати, як правильно користуватися її дарунками. Благо, територія України багата незліченною кількістю лікарських рослин і наша місцевість не виняток. Варто тільки оглянутися навколо, і ми помітимо, що ходимо, сидимо, лежимо не просто на траві. Маленька непримітна квіточка або пучок пелюстків може виявитися справжнім джерелом чудодійної сили. У цьому випадку, знання - дійсно світло. Але, як відомо, усього не запам'ятаєш. Тому ми не будемо копати вже дуже глибоко і розглядати всю енциклопедію рослин України. Зупинимося на тих, про які чули або знаємо з дитинства, які просто ростуть у нас в кожного вдома чи неподалік.
Отже, наша бібліотека для всіх своїх користувачів підготувала фіто-виставку лікарських трав під назвою "Візьми ліки у природи". На виставці представлені види лікарських рослин, які поширені на території нашої області, це - м'ята, меліса, хрін, топінамбур, хвощ, деревій та інші, а також література, за допомогою якої можна ознайомитися з тим чи іншим видом рослин, дізнатися про його лікувальні властивості та застосування при різних хворобах та їх профілактиці. Користувачі бібліотеки дуже дякували за таку наочну інформацію,особливо люди похилого віку, яку можна , як сказав один читач:"І в руки взяти, і роздивитися, спробувати на смак, та ще й пучечок прихватити з собою".
Тож доброго всім здоров'я і не забувайте, що наша матінка-природа завжди оберігає нас з Вами та дарує щодня свої коштовності. А нам залишається тільки подякувати за це.
Немає коментарів:
Дописати коментар