середа, 27 листопада 2013 р.

"Не згасне свіча пам'яті..."



      Голод...Різні думки спадають, коли чуєш це слово. Наше покоління не знає, що це таке. Ми маємо вдосталь їжі й не замислюємося над тим, що їстимемо завтра. Коли чуємо слово "голод", уявляємо порожній холодильник, неприємне відчуття в животі, шалений апетит. Але не те, що уявили б люди, які пам'ятають страшне лихо сорок сьомого, а ті, що пережили тридцять третій, не захочуть, можливо, і згадувати.
      В історії людства було чимало жахливих моментів, які навічно закарбувалися в пам'яті наступних поколінь. Проте, навряд чи знайдеться щось страшніше за Голодомор 1932-1933рр., штучно створений радянською владою. За ці два роки голодною смертю померли сім мільйонів українців. То був страшний, і на відміну від природного голоду в 1947р., навмисний голод.
       За радянських часів згадувати про нього було заборонено, після проголошення Україною незалежності, ставлення змінилося майже радикально. Про Голодомор не тільки заговорили як про факт, що таки був, - йому дали оцінку. Відповідною постановою Верховної Ради цю трагедію українського народу було визнано геноцидом.
      У День пам'яті жертв Голодомору 1932-1933рр., 23 листопада 2013 року,  у 80-ті його роковини, по всій Україні відбулися скорботні заходи. Наша бібліотека теж не виняток. Користувачам на протязі де-кількох днів було представлено книжково-ілюстративну виставку "Лиха коса Голодомору" .
Фотоматеріали, представлені на ній переносять в ті лихі, страшні часи та відтворюють усю біль та жах, який витримали на собі люди того часу. Не можна без сліз на очах спокійно гортати хроніку тих днів. Також 23 листопада на протязі дня для користувачів бібліотеки були представлені відео-матеріали про Голодомор..
        Це сташна трагедія і ми з вами не маємо права її забути, і мабуть, правильніше буде сказати: "Таке не забувається..." Нехай земля буде пухом всім тим, хто був зморений голодом і вбережи нас Боже від того,  щоб коли-небудь це страхіття знову повторилося.
       Запалимо в своїх душах свічку пам'яті за душі тих, хто став жертвою ГОЛОДОМОРУ...

                                                     Не забудеться ніколи
                                                     Те голодне лихо
                                                     Й ті роки, що в Україні
                                                     Люди помирали тихо...


















 

субота, 16 листопада 2013 р.

"Рідна мова моя - як джерельна вода!"

         Ми з вами живемо на чудовій, багатій, українській землі. Це - наша славна Україна. Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки, тут коріння роду українського, що сягає давнини. Ми українці - любимо свою землю, свою пісню, свою мову.
        Згідно з Указом Президента України -  9 листопада оголошено Днем української писемності та мови,  але засновано його було значно раніше - ще в 1917 році , на честь преподобного Нестора Літописця. Він став достойним послідовником творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія.
        Мова - це найбільше і найдорожче добро кожного народу, це скарб, в який кожен народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, роздуми, досвід, почуття.
        Мову нашого простого народу передав нам у спадок Григорій Сковорода, вдосконалив її Іван Котляревський, а основоположником сучасної української мови став наш великий Кобзар - Т.Г.Шевченко. Наш народ зберіг силу Кобзаревого слова.
         Українська мова вважається однією з наймилозвучніших мов у світі. У Конституції України, ст.10, є такі рядки: "Державна мова в Україні є українська мова." Тож наша мова живе, квітне та розвивається.
         Саме до дня української писемності та мови в нашій бібліотеці було організовано книжкову виставку "Рідна мова моя - як джерельна вода!" Дана виставка допоможе користувачам бібліотеки глибше пізнати історію рідної мови та більш досконало її вивчити.
     Тож давайте всі разом будемо прославляти нашу рідну мову, а ще- говоримо українською!











 

середа, 16 жовтня 2013 р.

"Степ та воля - козацька доля!"

   Висока духовна культура-неоціненний скарб українського народу. Із покоління до покоління передаються його свята, звичаї, традиції, які є частиною душі кожного українця.
   14 жовтня християни України відзначали одне з найбільших та шанованих церковних свят - Покрова Пресвятої Богородиці. В народі його називають - Третя Пречиста. Цього дня ми з вдячністю і вірою приймаємо  заступництво та клопотання перед Богом Пресвятої Діви Марії, згадуємо історичні події, від яких походить коріння української нації. І саме,  якраз, на 14 жовтня, на Покрову, припадає свято - День українського козацтва. Мабуть, саме в цей день, сам Всевишній став заступником цих мужніх українських лицарів.
    Козацтво - дивовижне явище на всю світову історію. Про українське козацтво, Запорізьку Січ вже дуже багато написано і сказано. Впродовж кількох сторіч триває дискусія щодо історії його зародження і розвитку. Актуальним залишається засвоєння українською нацією, насамперед, її молодим поколінням, волелюбного духу наших предків, виховання у сучасних українців гордості за славетні здобутки нашої історії. Ми-українці, і повинні, перш за все, пам'ятати: хто ми, звідкіля наші корені.
    Вашій увазі, та на ваш вибір, наша бібліотека пропонує дослідження-екскурс "Сторінки козацької слави розповідають..." різних авторів за останні роки про історію козаччини, а також становлення козацтва у сучасній Україні.



 

пʼятниця, 27 вересня 2013 р.

"ВІТАЮ ЗІ СВЯТОМ, ШАНОВНІ КОЛЕГИ!"

                                                          Коли відлітають лелеки
                                                          У теплі, далекі країни
                                                          Святкують День бібліотеки.
                                                          Шановні колеги мої!


                   Бібліотека-філія для дорослих вітає прекрасних бібліотекарів нашого міста
  
                      з  професійним  святом - ВСЕУКРАЇНСЬКИМ ДНЕМ БІБЛІОТЕК!
                  
                      Прийміть щирі побажання міцного здоров'я, благополуччя,   
              родинного  затишку,  удачі та невичерпної енергії на професійній ниві!


Зі святом, ВАС, шановні колеги!
 

четвер, 26 вересня 2013 р.

"Тихі зорі вічної пам'яті..."


    В нашому турботливому, повсякденному житті є дні, які об'єднують всі покоління, нас з вами - це дні пам'яті. Минають роки, змінюються люди, події, але пам'ять залишається завжди з нами. Ніщо і ніколи не зможе викреслити з нашої свідомості сторінки нашої історії... І одна з них - День Партизанської Слави.
   Ми відзначаємо це свято щорічно 22 вересня. Це день вшанування подвигу партизанів та підпільщиків у роки Великої Вітчизняної війни. Ми не повинні забувати тих людей, які пройшли крізь найскладніші випробування. У День Партизанської Слави ми з великою вдячністю говоримо про мужність, стійкість та самовідданість наших визволителів, наших земляків. І ми вшановуємо всіх тих, хто подарував майбутнє нам та нашим дітям. Це наш борг перед Вами - героями-переможцями.
                             Дорогі Ветерани! Низький Вам уклін та щира вдячність!
   Священної пам'яті Партизанськог руху Сумщини у роки Великої Вітчизняної війни приурочена книжково-ілюстративна виставка у нашій бібліотеці "Тихі зорі вічної пам'яті..."
Про факти героїчної партизанської боротьби в нашому краї розповіли присутнім книги, документи, плакати, фотографії представлені на виставці.












  

середа, 18 вересня 2013 р.

"З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, СМАЙЛИКУ!"


              У цьому році, а саме 19 вересня, такому традиційному і такому вже звичному смайлику з дужок і крапок виповниться вже 31 рік.
              Багато хто з нас вже не уявляє своє спілкування на просторах Інтернету без цих звичних усміхнених дужок. Але чи відома Вам історія виникнення смайлика? Давайте пригадаємо.
              Smile, в переводі з англійської означає -  посмішка. І якщо зараз вигадано безліч смайликів для позначення всіх видів емоцій - радості, печалі, здивування, подиву, злості та іншого, то перший смайлик власне і був просто усміхненою мордочкою, що складається з двокрапки, тире і закриваючої дужки  :-) Звідси і пішла така назва - Смайлик.
              Звичайно, живе спілкування завжди краще, але буває так, що близька нам людина знаходиться далеко від нас, і тоді на допомогу приходить Інтернет зі своїми надзвичайними можливостями, і смайлики серед набору літер нагадують нам про реальні усмішки рідних і близьких нам людей.
                               Тож, З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ ТЕБЕ, СМАЙЛИКУ!
                                      А всім бажаємо частіше посміхатися!








вівторок, 17 вересня 2013 р.

"Грибний сезон відкрито!"

 
  
        Згасло веселе барвисте літо, і вересень став повноправним господарем у лісах, полях, на річках і ставках. Вранці вже незвично холодно, а вдень сонечко, наче на згадку про літо, весело пригріває. Відпочивають після тривалої і виснажливої праці поля. Віддали господарям свій багатий урожай сади. На всьому відчуваєш прохолодний подих осені. У таку мить у душу зазирає світлий смуток, і ми поринаємо в роздуми.
        В такому стані завжди хочеться відвідати осінній ліс, який кличе та манить, і поділитися з ним своїми тугами та печалями. Хочеться пройтися його дубравами , галявинами, пошурхотіти різнобарвним листям, здіймаючи його у повітря, і осипаючи себе наче золотим,  яскравим, осіннім дощем. А ще, хочеться назбирати грибів, які скупчилися біля трухлявих пеньків та під гілочками лісового хмизу, стоять і визирають на тебе: "А ну, побачиш, чи ні?". Поринаючи у все це, відразу забуваєш про смуток і біль, якісь негаразди, а на душі стає тепло і сонячно.
       Ось,  на початку золотої пори року, а саме пори - тихого полювання (збирання грибів), філія для дорослих відвідала осінній ліс та підготувала для своїх читачів книжково-ілюстровану виставку "Тихе полювання у бібліотеці" зі справжнісінькими лісовими грибочками, з якої користувачі бібліотеки дізнаються все про збирання грибів, їх різновиди, навіть деякі лікувальні якості, а також за допомогою представленої літератури зможуть приготувати смачні та неперевершені страви з грибів. Бібліотекар вам порадить та підбере потрібні видання.
      Отже, запрошуємо всіх завітати до нашої бібліотеки та саме в ній  відкрити для себе сезон "тихого полювання".
                                                          













 

пʼятниця, 30 серпня 2013 р.

" Першовересень кличе до Знань!"

 

     1 Вересня - це день, із якого починається дорога в майбутнє для кожного з нас. Це день, що дає можливість, нам дорослим, повернутися у свої золоті роки, а учням і студентам - до своєї другої домівки - у школи , ліцеї, коледжі та вузи.
     Саме в День Знань, ми з особливою теплотою згадуємо своїх вчителів та викладачів, їх неоціненну роботу розуму й серця. Щиро дякуємо Вам, дорогі наші вчителі, - ми завжди залишаємося вашими учнями.
      Усім, хто в цей день прийде до навчальних закладів та сяде за парти здобувати знання, наша бібліотека бажає досягти своєї мети у житті, знайти взаємопорозуміння з викладачами та батьками, зустріти добрих та надійних друзів. А особливі привітання цього дня - всім першокласникам Охтирщини! Ніколи не зупиняйтеся на дорозі Знань, вона цікава і по-справжньому нескінченна! Нехай Ваш шлях оберігають ласкаві мамині руки та надійне плече батька. Щастя, здоров'я  Вам і Вашим родинам! Здобувайте знання у школі і не забувайте про бібліотеки. Ми любимо Вас та чекаємо на Вас!
                                                      В добру путь!
                                                      Зі святом Знань!







 

вівторок, 27 серпня 2013 р.

"Ще довго пам'яттю болітиме війна..."

      Роки невпинно віддаляють нас від подій Великої Вітчизняної війни, жахливе полум'я якої спопелило рідну Україну. Пам'ять відділяє нас з Вами і від подій переможного 9 травня 1945 року, які принесли спокій землі, мир співвітчизникам, відвойований Радянською Армією.
      Кожного року ми святкуємо День Перемоги - це величне і незабутнє свято,  і кожного року, а саме -  25 серпня Охтирщина святкує День визволення від німецько-фашистських загарбників. Цей день змушує битись наші серця в унісон фронтовим пісням, в унісон серцям ветеранів, адже вони винесли на своїх плечах лихоліття війни, і все життя вони згадують спопелілі хати, тисячі вбитих товаришів, обличчя осиротілих дітей...
     Наша бібліотека з нагоди свята - 70-річчя визволення рідного міста від фашистських загарбників підготувала для користувачів книжково-ілюстровану виставку "Ще довго пам'яттю болітиме війна..." За допомогою книг, періодичних видань, фото-матеріалів виставка відображає події Великої Вітчизняної війни: її початок, основні військові операції, визволення сіл Охтирщини та самого міста, бої під Охтиркою та передала мужність, відвагу , самовідданість солдатів, які захищали нашу Вітчизну. Краєзнавчі матеріали познайомили відвідувачів виставки з участю охтирчан у Великій Вітчизняній війні, ставшими її героями.
     Живі квіти, жива пам'ять і нове покоління вивчає нашу героїчну історію.. Так повинно бути, і так буде завжди! Вклонімось солдату-визволителю, жінці, матері, вклонімось дитині,-бо вони на весь зріст встали проти фашистської чуми!
             Вклонимося Ветеранам Великої Вітчизняної за їх неоціненний подвиг!







Ветеран Великої Вітчизняної війни-Лапін Олександр Іванович ділиться своїми спогадами про ті гіркі роки

Ветеран Збройних сил України-Бессонов Анатолій Іванович
 

четвер, 22 серпня 2013 р.

"Живу для тебе, УКРАЇНО!"

    

         Історію України прийнято відраховувати з моменту створення Києвської держави в 9 столітті. Після занепаду цього державного утворення і розпаду на дрібні князівства у 17 столітті утворюється Козацько-Гетьманська держава, яка проіснувала до кінця 18 століття. Незалежної української держави не існувало.
          24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР проголосила Україну незалежною, демократичною державою і винесла "Акт проголошення незалежності України" на підтвердження Всеукраїнським референдумом 1 грудня 1991 року. Так народилася нова країна - УКРАЇНА!
          В цьому році ми з Вами вже 22-й рік поспіль будемо вітати нашу незалежну державу З Днем народження та бажати їй процвітання, шани, поваги, економічного зросту та стабільності.
         Традиційно, напередодні Дня Незалежності наша  бібліотека підготувала книжкову виставку "Святкуй, квітуй, моя Державо!" для своїх відвідувачів, у якій відображений шлях становлення української держави, її самостійність, досконалість, а також кроки розбудови демократичного суспільства.
         Тож ми вітаємо тебе, Країно! Святкуй, квітуй, набирайся сили й терпіння, та знай, що ми тобі у всьому допоможемо і завжди будемо с тобою поряд. Адже 22 роки-це так молодо і зухвало. Ще все зробимо, встигнемо, зможемо і переможемо. І давайте всі будемо пам'ятати про те, що нас єднає - НЕЗАЛЕЖНІСТЬ!

























 

середа, 21 серпня 2013 р.

"Блакить і золото у Прапорі злились!"

         Є дати, які укріплюють нації, народи, виражають їхній дух, символізують їхнє славне минуле, сьогодення й майбутнє. До них, безумовно, відноситься і свято - День Державного Прапора України, який ми з Вами будемо відзначати 23 серпня, якраз напередодні Дня Незалежності. У цей святковий день, ми українці, віддаємо всю свою шану та повагу Державним Символам України. Для нас з Вами - це свято волі, миру, добра, натхнення, поваги та любові. Під синьо-жовтим Прапором, під охороною золотого тризубого Герба, під звуки мужнього Гімна живе й розвивається наша з Вами країна -Україна, а разом з нею живемо, мріємо, кохаємо, сподіваємося і ми її діти - українці.
       З приводу цього свята у нашій бібліотеці на огляд користувачів представлена тематична поличка "Блакить і золото у Прапорі злились!"




 

вівторок, 20 серпня 2013 р.

"Прийшов СПАС - йде вже літечко від нас"

   19 серпня - весь християнський народ відсвяткував Яблучний Спас. Ще це свято називають Великим Спасом, святом врожаю. У цей день у церквах освячували фрукти, овочі, мед, квіти та хліб із нової пшениці. На Спаса літо зустрічається з осінню, і природа надзвичайно щедро показує свою красу і багатство. Для господарів це свято символізує закінчення жнив та завершення літа. Цього дня примічали погоду. У деяких місцях України в цей час могли вже починатися приморозки, тому й кажуть в народі: "Прийшов Спас, держи рукавиці про запас!"
   Свято Спаса (Преображення Господнього) - одне з дванадцяти найбільших церковних  свят. Ще Спаса - це день поминання померлих родичів. За народним звичаєм, до Спаса не їли яблук, особливо жінки, в яких померли діти, й дівчата, які залишилися без матерів. Після освячення плодів у церкві, родина урочисто сідала за стіл і розговлялася яблуками з медом та свіжим хлібом, запиваючи виноградним або яблучним вином,-"щоб садовина родила".
   Вшанувала народні звичаї та традиції і наша бібліотека. Для користувачів була проведена інформаційна інтернет-хвилинка про обряди та святкування Преображення Господнього, а також на огляд читачів була представлена книжкова виставка "Прийшов Спас - йде вже літечко від нас". Відвідувачі бібліотеки познайомилися з традиціями та легендами цього свята, а також покуштували свячених яблучок.